Świecowanie uszu

Świecowanie uszu było stosowane przez różne kultury na przestrzeni tysiącleci. Stosowali je starożytni Egipcjanie, Hindusi, Tybetańczycy, Chińczycy, Aztekowie i Majowie. Do czasów współczesnych sposób ten przetrwał głównie dzięki Indianom Hopi, którzy stosują ją do dziś.

Są to naturalne techniki łagodnego leczenia pewnych schorzeń. Polegają one na użyciu w specjalny sposób specyficznych świec lub tak zwanych konch w celu uzyskania odpowiednich efektów zdrowotnych. Świece te mogą mieć dodatkowe wartości lecznicze, dzięki nasączeniu ich olejkami eterycznymi oraz wyciągami z ziół i miodu.

Przebieg zabiegu jest przyjemny i bardzo relaksujący, powiązany również z masażem uszu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU: bezsenność, nerwowość, szumy uszne, migrenowe bóle głowy, zapalenia zatok, stymulacja przepływu energii (w uchu jest ponad 100 punktów akupunkturowych), słaba odporność organizmu na choroby, stymulacja przebiegu limfy i metabolizmu, migreny, niedosłuch spowodowany zatkaniem przewodu usznego przez zalegająca tam woskowinę. Jest to również ciekawa alternatywa dla tradycyjnego laryngologicznego czyszczenia uszu.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU: ropna wydzielina z ucha, pęknięcie błony bębenkowej ucha, nowotwory w obrębie głowy, choroby zakaźne, infekcje ucha, tętniaki naczyń mózgowych, urazy głowy.

Zapraszam na zabiegi.

Agnieszka Owczarek
Dyplomowany Cone Master Hopo